Odnawialne źródła energii

Od początku 2009 roku każdy dom jednorodzinny musi mieć świadectwo energetyczne. Jest to dokument, który dokładnie wskazuje zapotrzebowanie energetyczne budynku na energię potrzebną do jego ogrzania i wentylacji. Rachunek dla klienta jest prosty. Mniejsze zapotrzebowanie na energię budynku = mniejsze rachunki z tytułu eksploatacji domu. Dlatego warto pomyśleć o tym by nasz dom był odpowiednio ocieplony. Rozwiązaniem dodatkowym, które warto wziąć pod uwagę jest zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Odnawialne źródła energii to takie, których wykorzystanie nie jest związane z ich długotrwałym niedoborem. Odnawialne źródła energii, jak wskazuje sama nazwa odnawiają się samoczynnie, w stosunkowo krótkim czasie.

Do najczęściej stosowanych w domach odnawialnych źródeł energii, zaliczają się:

  • Kolektory słoneczne, których działanie polega na zamianie energii promieniowania słonecznego na energię cieplną nośnika ciepła. Nośnikiem tym może być ciecz lub gaz,
  • Pompy ciepła, które ogrzewają dom ciepłem pobranym np. z gruntu, zbiorników wodnych czy powietrza,
  • Kominek z płaszczem wodnym,
  • Kotły na biomasę,
  • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja,
  • Fotowoltaika

Wszystkie ww. rozwiązania znajdują się w naszej ofercie.

Warto wspomnieć również, że zastosowanie w domu odnawialnych źródeł energii bardzo często pozwala na skorzystanie z atrakcyjnych dopłat i dotacji. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z oferty Ocieplenia.org. Pomożemy wybrać najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie, zarówno pod względem finansowym jak też użyteczności w Państwa domu.

Wykonujemy wszystkie wyżej wymienione warianty izolacji

Uzyskaj bezpłatną ofertę na ocieplenie Twojego domu!