Okna i drzwi

Okna są elementami budynku, przez które następuje strata od 15 do 30% dostarczanej do budynku energii cieplnej. W przypadku okien starych, nieszczelnych, straty te są z reguły znacznie większe. Istnieje kilka podstawowych sposobów ograniczenia strat energii cieplnej powodowanych przez okna lub drzwi. Najważniejsze z nich to:

  • wymiana starej stolarki okiennej na nową
  • zmniejszenie wielkości otworów okiennych
  • zastosowanie żaluzji fasadowych lub rolet zewnętrznych

Najbardziej radykalnym (często dającym najlepsze rezultaty) sposobem zmniejszenia strat przez okna jest ich wymiana na nowe, o wysokich właściwościach izolacyjności termicznej. Na rynku dostępne są różne typy energooszczędnych okien: drewniane, PCV i aluminiowe, szklone podwójnie, potrójnie lub poczwórnie z zastosowaniem specjalnego szkła. W oknach tych stosowane są zestawy szklane złożone z kilku fabrycznie ze sobą sklejonych szyb, przy czym kilkumilimetrowa przestrzeń pomiędzy szybami jest wypełniona suchym powietrzem lub specjalnym gazem – argonem lub kryptonem.

Nasza firma oferuje szeroki wybór okien i drzwi renomowanych producentów. Specjalizujemy się w oknach dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Wykonujemy wszystkie wyżej wymienione warianty izolacji

Uzyskaj bezpłatną ofertę na ocieplenie Twojego domu!